Rejs Przez Całe Mazury
(13 – 19 lat)
 

Rejs „Przez Całe Mazury” to, można powiedzieć,  jedna z bardziej atrakcyjnych imprez żeglarskich na Mazurach! TYMONsport, od tego roku, proponuje  nowy standard rejsów, z bardzo ciekawą  trasą, która rozpoczyna się na  jednym końcu Mazur, a kończy na drugim ich końcu. Teraz już nie wracamy do portu, w którym rozpoczynaliśmy rejs, więc dzięki temu nie musimy przepływać trasy tam i z powrotem.  Daje nam to możliwość poznania całego szlaku – od samej północy, aż po południe – łącznie z jego bocznymi odnogami, a także zwiedzenia większej liczby jezior i przystani.

Trasa rejsu „Przez całe Mazury” wiedzie z portu w Piszu do Węgorzewa. Na uczestników czekają luksusowe, wygodne i bogato wyposażone jachty kabinowe.


Terminarz/Cennik:
 
Termin: 09.07.2017 - 22.07.2017 (14 dni)
Cena: 1990 PLN

Zalicza w wysokości 600 PLN do 31 marca 2017.
Do 31 maja 2017 kolejna rata w wysokości 900 PLN.
Reszta (490 PLN) do 30 czerwca 2017.
Wpłaty proszę dokonać na konto 09 2490 0005 0000 4500 9616 8247, podając imię, nazwisko i wiek uczestnika

Zniżki: 
FIRST MINUTE do 31 marca 2017 wpłata całej kwoty - zniżka 100 PLN
        
Rodzeństwo na rejsie - zniżka 50 PLN 

Cena obejmuje:
rejs na jachtach kabinowych z pełnym wyżywieniem, opiekę kadry, ubezpieczenie, szkolenie żeglarskie. Noclegi w kabinach jachtów.

Cena nie obejmuje: kosztów WC i natrysków w przystaniach na trasie rejsu (WC około 1–2 zł, natrysk 10–15 zł), dojazdu.

Dojazd:
we własnym zakresie lub zorganizowany za dodatkową opłatą koszt 250PLN

Uczestnicy:
nie muszą posiadać doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej. Jedynym wymaganiem jest ukończenie 13 roku życia i
podstawowa samodzielność. Podział na koedukacyjne załogi następuje według wieku uczestników. Nie ma żadnych szczególnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji.

Jachty: uczestnicy będą żeglować i mieszkać na luksusowych, bogato wyposażonych, komfortowych jachtach kabinowych klasy Fortuna 27, Janmor 28 lub podobnych. Na każdym jachcie są koje dla wszystkich członków załogi (sześcioro uczestników + instruktor), stół, kambuz z kuchenką gazową i wyposażeniem (talerze, garnki, sztućce, czajnik, itp.) oraz pełne wyposażenie żeglarskie i ratunkowe. Jachty mają silniki pomocnicze. Wszyscy uczestnicy będą nocować w kabinach jachtów (niezbędny własny śpiwór).

Kadra: na każdą załogę będzie przypadał instruktor – sternik, posiadający odpowiedni stopień żeglarski i doświadczenie. Całym rejsem dowodzi Komandor rejsu.

Wyżywienie: w porcjach dziennych do samodzielnego przygotowania. Dodatkowo każda załoga otrzymuje na ręce instruktora pieniądze na codzienne zakupy (pieczywo, masło, mleko, owoce, warzywa).

Trasa: z portu w Piszu do Węgorzewa. Rejs przepływa tę trasę tylko w jedną stronę – w przeciwieństwie do innych rejsów, uczestnicy nie wracają do portu, w którym rozpoczynali. Umożliwia to zobaczenie całego szlaku, włącznie z jego odnogami, odwiedzenie większej ilości jezior i przystani.
Wielkie Jeziora Mazurskie to nie tylko rezerwaty, jeziora, rzeki i kanały. To też zabytki i atrakcje turystyczne, takie jak zamek krzyżacki w Rynie, twierdza Boyen w Giżycku, czy leśniczówka Gałczyńskiego w Praniu. To instytut PAN w Popielnie, zajmujący się m.in. opieką nad jedynym na świecie stadem żyjących na wolności koników polskich (krewnych tarpana). To również bogata infrastruktura miast i miasteczek, gdzie odbywają się liczne imprezy żeglarskie, koncerty i festiwale szantowe. Wszystko to możesz zobaczyć podczas rejsu Przez Całe Mazury.
 
Program:

Dzień 1:
zbiórka uczestników (w godzinach 14–16). Następuje podział na koedukacyjne załogi i pierwsze spotkanie z instruktorami. Instruktorzy zabierają swoje załogi na jachty. Do wieczora załogi zajmują się poznawaniem jachtu, ształowaniem prowiantu i swoich rzeczy, taklowaniem i klarowaniem jachtu.

Dni 2–13
: podstawowe szkolenie poprzedzające wyjście na wodę. Rejs wyrusza z portu. Uczestnicy spędzają dni żeglując, ucząc się
sterowania i obsługi jachtu, poznając zwyczaje i tradycje żeglarskie. Na nocleg stają na biwakach lub w przystaniach żeglarskich.

Dzień 14:
sklarowanie i przekazanie jachtów, koniec rejsu – wyjazd.
Podstawową zasadą jest jak najpełniejszy, czynny udział wszystkich uczestników w organizowaniu życia rejsu. Instruktorzy stale czuwają nad swoimi załogami, starając się jednocześnie jak najmniej ograniczać ich samodzielność.

Orientacyjny plan dnia: 8.00 pobudka, 8.00–8.30 toaleta poranna i klar na jachtach, 8.30 odprawa załóg, omówienie planu dnia, 8.40–9.40 śniadanie, 10.00–19.00 zajęcia programowe (żeglowanie, zdobywanie umiejętności żeglarskich, zwiedzanie, itp.) a w międzyczasie przerwa na obiad, 19.00 kolacja, po 20.00 zajęcia różne (ogniska, szanty, uczestnictwo w imprezach żeglarskich, itp.), 23.00 cisza nocna.

Szkolenie: choć rejsy mają charakter turystyczny, uczestnicy zdobędą podstawowe umiejętności żeglarskie. Rejs poprzedzony jest szkoleniem z zakresu użycia środków ratunkowych, zasad bezpieczeństwa oraz podstaw pracy na jachcie (stawianie i zrzucanie żagli, podstawowe węzły, cumowanie, itp.) Później, w trakcie rejsu, instruktorzy będą rozszerzali szkolenie, w zależności od oczekiwań uczestników, o dalsze elementy, jak: sterowanie pod żaglami i silnikiem, prawidłowa praca żaglami, zwroty, manewry złożone, węzły. Dla osób wcześniej żeglujących lub posiadających patent, rejs jest okazją do praktyki i nauki od doświadczonych instruktorów.


Co zabrać na rejs:

Rzeczy niezbędne:
 • piżama lub dres do spania,
 • 2 - 3 ciepłe swetry,
 • 2 - 3 pary spodni,
 • ciepły polar,
 • ciepła bielizna (podkoszulki, getry),
 • czapki: wełniana i przeciwsłoneczna,
 • ubranie przeciwdeszczowe (sztormiak),
 • przybory toaletowe,
 • kosmetyki (krem z filtrem UV!),
 • ręczniki,
 • klapki lub japonki,
 • obuwie (trampki, pionierki – obuwie musi być wygodne, na miękkiej, gumowej podeszwie),
 • ubranie na upały (podkoszulki, krótkie spodenki, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy).
Uczestnicy zakwaterowani na jachtach muszą posiadać własny śpiwór.  

Dokumenty:
 • legitymacja szkolna,
 • wypełniona karta kwalifikacyjna uczestnika.
Rzeczy przydatne:
 • latarka,
 • rękawiczki,
 • sandały,
 • gitara lub inny instrument, na którym grywasz.
Rzeczy zbędne:
 • lekarstwa inne niż zalecone przez lekarza,
 • prowiant w ilości dużo większej niż na podróż.
 • sprzęt elektroniczny - drogi telefon, laptop, tablet, głośniki. TYMONsport nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenie, utopienie lub kradzież sprzętu elektronicznego. Uczestnik zabiera przedmioty na własną odpowiedzialność!!!

Karta kwalifikacyjna

© TYMONSPORT